Dodatkowe pieniądze dla stacji pogotowia! Mazowsze zakupi respiratory

2021-04-08 11:26 Kinga Furch
karetka radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

Zarząd województwa mazowieckiego pozyskał z funduszy unijnych dodatkowe 13 milionów złotych. Dotacja ma być przeznaczona na zakup potrzebnego sprzętu dla stacji pogotowia ratunkowego na Mazowszu.

Nowy sprzęt dla mazowieckich stacji pogotowia. Zarząd Mazowsza przeznaczy 13 milionów złotych z funduszy unijnych na zakup sprzętu potrzebnego do ratowania chorych na COVID-19. Nowe urządzenia trafią także do Radomia.

Dzięki wsparciu z UE możliwy będzie zakup 47 sztuk potrzebnego sprzętu medycznego, w tym 15 respiratorów, 9 defibrylatorów, 3 urządzenia do masażu serca, czy 6 videolaryngoskopów. Stacje pogotowia doposażone zostaną również w koncentratory tlenu, tak ważne w przypadku pacjentów z trudnościami oddechowymi - mówił marszałek Mazowsza, Adam Struzik.

Zarząd Mazowsza ma w planach także przeszkolenie pracowników stacji pogotowia.

W ramach projektu możliwe jest także przeszkolenie 1013 pracowników w zakresie korzystania ze środków ochrony i ich utylizacji, zakup posiłków regeneracyjnych koniecznych z uwagi na wydłużony czas pracy, jak również zapewnienie tymczasowych miejsc pobytu dla ratowników. Wspomożemy też pracowników płacowo - dodaje marszałek Mazowsza.

Przypomnijmy, zgodnie z zapowiedziami zarządu Mazowsza, jeszcze w kwietniu mają odbyć się szkole medyków, którzy będą zajmować się chorymi na COVID-19.

Kultowe samochody z seriali | ESKA XD - Prosto z salonu #19
Źródło: Dodatkowe pieniądze dla stacji pogotowia! Mazowsze zakupi respiratory
Nasi Partnerzy polecają