Dziś integracja, jutro wycieczka! Rozpoczęły się "Ferie z Arką"

2022-01-31 10:32 Konsultacja: Sandra Białek-Pawłowska

70 dzieci rozpoczęło dzisiaj ferie zimowe ze "Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży Arka" w Radomiu. W tym roku, z względu na pandemię w zajęciach biorą udział tylko dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe do trzech placówek stowarzyszenia.

Zorganizowany wypoczynek dla najmłodszych trwać będzie przez cały tydzień. Dzisiaj w placówce przy ul. Chrobrego dzieciaki wezmą udział w zajęciach integracyjnych i plastycznych. Jutro arkowicze pojadą na wycieczkę do nadleśnictwa Kozienice. Bedzie też wyjście do kina i do parku rozrywki. Organizacja zimowego wypoczynku nie byłaby jednak możliwa gdyby nie pomoc wolontariuszy.

Naszym zadaniem jest zajęcie się dzieciakami i zabawa z nimi. W Arce jako wolontariusz jestem już szósty rok, ale wcześniej przez wiele lat sam byłem podopiecznym stowarzyszenia. Lubię, to co robię i ciesze się, że mogę dać coś od siebie. Co tydzień bez problemu znajduje te dwie godziny, żeby przyjść i pomagać dzieciakom, czy po prostu spędzić z nimi czas. W ferie zaczynamy od integracji,żeby się zapoznać, bo w tych zajęciach biorą udział dzieciaki ze wszystkich trzech świetlic w mieście

Mówi Jakub Skorupski, wolontariusz Arki.

W drugim tygodniu ferii zimowych wszystkie 3 siedziby Arki prowadzić będą zajęcia stacjonarne.

Źródło: Dziś integracja, jutro wycieczka! Rozpoczęły się "Ferie z Arką"
Nasi Partnerzy polecają