Kobiety dbajmy o swoje zdrowie.

i

Autor: pixabay

Grójec. Kobieto - zadbaj o siebie! Profilaktyka kluczem do zdrowia

2022-09-07 13:01

Jeszcze we wrześniu Panie w wieku 50 - 69 lat będą mogły wykonać badanie mammograficzne. Wszystko za sprawą mammobusów, które ponownie pojawią się w powiecie grójeckim.

Kobiety, dbajcie o swoje zdrowie! - apelują lekarze. Wcześnie wykryty nowotwór daje szanse na normalne życie. W powiecie grójeckim pojawią się mammobusy w których będzie można wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. - Statystyki jednak pokazują, że z badań wciąż korzysta bardzo mało kobiet- mówi Jolanta Andrzejuk, lekarz onkolog:

Badanie to w obecnych czasach jest naprawdę bardzo wartościowe. Poziom napromieniowania promieniami RTG jest na prawdę niski. Badanie owszem może być nie przyjemne, ale zwykle takim nie jest. Ja bardzo zachęcam, aby korzystać z takiego badania.

Badanie skierowane jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat. - Wiek jest jednym z czynników ryzyka zachorowania – Wiek jest jednym z czynników ryzyka zachorowania – dodaje Andrzejuk.

Badaniem objęte są kobiety po 50 roku życia, bo to jest właśnie kolejny czynnik ryzyka czyli wiek. Okres największego ryzyka zachorowania na raka piersi to kiedy nasze hormony przestają działać.

Szczegółowa lista miejsc gdzie pojawią się mammobusy dostępna jest na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia w zakładce „dla pacjenta”.