Grójecki Ośrodek Kultury

i

Autor: AD

Grójec stawia ekobudki dla owadów

2021-10-01 17:25

Stawiają na ekologię. Grójecki Ośrodek Kultury rusza z kolejnym "zielonym" projektem. Tym razem chodzi o wsparcie dla owadów. W szkołach odbywają się warsztaty jak budować małe domki, w których owady mogą no. przeczekać zimę.

Był konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, teraz są warsztaty, które uczą jak budować domki dla owadów. Te odbywają się w szkołach w okolicach Grójca. 

- Nasz region słynie z uprawy jabłek. Jak wiadomo bardzo ważną rolę tu odgrywają pszczoły. Niestety w ostatnich latach miały miejsce przypadki wyginięcia całego roju czy zawleczenia infekcji śmiertelnej dla tych owadów. Postanowiliśmy pomóc, nie tylko pszczołom ale tez i innym owadom - wyjaśnia Łukasz Haśkie z Grójeckiego Ośrodka Kultury.

Pracownicy GOK zwrócili się do fundacji czy organizacji zajmujących się ekologią i otrzymali granty na realizację tych planów. obecnie warsztaty realizowane są w szkołach ale kolejna edycja, która ruszy wiosną, będzie miała już bardzie otwarty charakter.

- Oczywiście ten projekt adresowany jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale zapraszamy też np. seniorów. Tym bardziej, że w przyszłym roku zamierzamy zmodyfikować te warsztaty i wprowadzić wypalanie w drewnie.  

Źródło: Grójec stawia ekobudki dla owadów