Jest 5 milionów złotych dla MOSIR. Czy prace na Struga ruszą z kopyta?

2021-08-05 10:38 Wojtek Wójcikowski
sesja rady miejskiej
Autor: fot. radom.pl

Jest zastrzyk gotówki dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. Radni wczoraj zdecydowali się na przekazanie 5 milionów złotych. Pieniądze- w dużej części mają być przeznaczone na dokończenie stadionu gdzie ma grać Radomiak Radom. Radni mają nadzieję, że to pozwoli przyspieszyć prace przy inwestycji na Struga.

 Dodatkowe pieniądze są potrzebne MOSiR, bo spółka poniosła koszty dostosowanie boiska przy ul. Narutowicza do wymogów Ekstraklasy. Dzięki zastrzykowi gotówki MOSiR będzie mógł podpisywać dodatkowe aneksy z wykonawcą prac na Struga, a jak wiadomo z informacji z sesji te będą konieczne. Uchwała została przyjęta dzięki temu , że radni PiS wstrzymali się od głosu.

- Jesteśmy za biednym miastem, żeby tej inwestycji nie skończyć. Nie mamy innego wyjścia. Szkoda, że do dzisiaj nikt nie umie nam powiedzieć, ile to będzie kosztowało. To jest sytuacja kuriozalna i mam nadzieję, że prokuratura wyjaśni te sprawę. Dzisiaj słyszymy, że na hali zostały wbite plastikowe kołki. Byli pracownicy MOSIR, inspektorzy nadzoru, a dopiero widzi to strażak nie mający wykształcenia budowlanego. Czy to jest gospodarność? - pytał po sesji Dariusz Wójcik radny PiS.

O tym, że inwestycja musi zostać dokończona mówili głosujący za radni Koalicji Obywatelskiej.

- Mam nadzieję, że po przyjęciu tej uchwały, mam nadzieję, że prace przy budowie hali ruszą pełną parą. Dzisiaj nie mamy wyboru- kiedyś powiedzieliśmy A, teraz musimy powiedzieć B- mówi radna Marta Michalska Wilk z Koalicji Obywatelskiej.

Do kiedy? Za ile?

Podczas sesji radni zadawali pytania o stan prac na Struga. Zwracali uwagę, że na stadion czekają kibice Radomiaka Radom. "Ile jeszcze wydamy na budowę RCS" - to pytanie padało najczęściej.

- Podpisując kontrakt z MOSIR, mieliśmy zlecone jakie prace mamy wykonać. Wynikało to z załącznika i tabeli do kontraktu. Tam jest pokazane co mam zrobić co do jakości, ilości i zakresu. Ja je wykonałem W trakcie realizacji zadania wniknęły dodatkowe prace, których nie było w załączniku, dlatego pojawiły się aneksy do tej umowy. Nie są one wytworem mojej wyobraźni, ale koniecznością doprowadzenia obiektu do stanu technicznie zgodnego ze sztuką budowlaną. Obecnie zespół projektantów MOSIR pracuję nad dokumentacją planu naprawczego na stadion i po opracowaniu tej dokumentacji będziemy mogli oszacować wszelkie koszty. Przedstawiliśmy 10 punktów, które trzeba bezwzględnie wykonać, aby były wykonane prace na stadionie. Wykonanie tych 10 punktów pozwoli na uwolnienie innych prac na stadionie. Musimy dokończyć wzmocnienie trybuny północnej, później musimy rozebrać zbiornik retencyjny, zabezpieczenie wykopu, wymianę gruntu - mówi Tomasz Chrobot dyrektor z firmy wykonującej prace przy stadionie.

Do tej pory budowa hali i stadionu kosztowała 210 milionów złotych brutto. Do tej pory Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał z obecnym wykonawcą 12 aneksów do umowy. Ich wartość wynosi 20 milionów złotych.

Źródło: Jest 5 milionów złotych dla MOSIR. Czy prace na Struga ruszą z kopyta?
Nasi Partnerzy polecają