Kaziki 2022 -  Paweł Puton laureatem nagrody im. św. Kazimierza

i

Autor: Karol Pakosz

Kaziki 2022 - Paweł Puton laureatem nagrody im. św. Kazimierza

2022-03-06 22:44

Podczas trzeciego dnia "Kazików", odbyła się gala wręczenia nagrody. Więcej o tym w artykule.

Za nami "Kaziki", czyli dni patrona naszego miasta. Przez cały weekend, w Resursie Obywatelskiej odbywały się wydarzenia związane z obchodami. Jak co roku, na koniec obchodów odbyła się gala wręczenia nagrody im. św. Kazimierza. Przypomnijmy, nagroda św. Kazimierza przyznawana jest za wybitne dokonania w promocji miasta.

W tym roku, nagroda powędrowała do Pawła Putona. Otrzymał ją m.in. za książkę "Radomskie latarenki adresowe", przygotowanie zestawu pocztówek "Sanktuaria diecezji radomskiej", a także za koncepcję i redakcję pisma Radomskiej Inicjatywy Pocztówkowej "Filokartysta Radomski". 

To dla mnie duże wyróżnienie. Szczególnie ważne, bo ta działalność na rzecz miasta, działalność społeczna, na różnych płaszczyznach jeżeli chodzi o popularyzacje historii, dziedzictwa kulturowego to jest to, co wypełnia mój czas, jeśli chodzi o działalność społeczną i zawodową. Jest to takie zwieńczenie mojej dotychczasowej działalności. - Powiedział nam Paweł Puton, laureat nagrody.

Laureat nagrody od dawna jest związany z naszym miastem:

Paweł Puton urodził się w 1983 r. w Radomiu, jest regionalistą, miłośnikiem historii i dziedzictwa kulturowego Radomia oraz regionu radomskiego. Szczególnym zainteresowaniem darzy przydrożne kapliczki, figury i krzyże. Od 2004 r. jest członkiem Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Radomia, a od 2015 r. członkiem Radomskiego Towarzystwa Naukowego. W 2019 r. m.in. dzięki jego pomysłowi powstała Radomska Inicjatywa Pocztówkowa, której jest koordynatorem. Paweł jest autorem dwóch książek i około 200 opracowań, artykułów popularnonaukowych i naukowych o tematyce regionalnej. - Czytamy na fanpage'u radomskiej Resursy Obywatelskiej.

Źródło: Kaziki 2022 - Paweł Puton laureatem nagrody im. św. Kazimierza