Materiał prasowy

i

Autor: Źrodło: dkkozienice.pl

KDK ogłosiło 20 edycje konkursu literackiego im. Marii Komornickiej

2022-04-11 13:14

Konkurs przeznaczony jest dla poetów i pisarzy którzy ukończyli 15 rok życia. Więcej o tym w artykule.

Można już zgłaszać swoje prace w ramach konkursu literackiego im. Marii Komornickiej. Kozienicki Dom Kultury ogłosił jego jubileuszowa, 20 edycje. Konkurs jest dla osób piszących wiersze czy opowiadania, a prace oceniane są w dwóch kategoriach wiekowych: dla nastolatków i dorosłych. Co roku, w konkursie bierze udział kilkaset osób, a jego historia sięga 2003 roku:

Początkowo odbywał się on pod hasłem „Czytamy i piszemy”, a swoim zasięgiem obejmował dawne województwo radomskie. Z każdym rokiem konkurs budził coraz większe zainteresowanie literatów i zyskiwał na prestiżu, dlatego w 2010 roku zdecydowaliśmy, aby miał on charakter ogólnopolski. Z kolei od 2012 roku nosi on imię Marii Komornickiej, wybitnej poetki pochodzącej z regionu kozienickiego. W tym roku mamy przyjemność organizować go już po raz dwudziesty. - Powiedziała Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy nadesłać do Kozienickiego Domu Kultury 3 wiersze i/lub jedno krótkie opowiadanie, które liczy do 3 stron A4:

W jednym i drugim przypadku wybór tematyki jest dowolny. Należy pamiętać, że nie można zgłaszać prac wcześniej publikowanych, także w formie e-booków oraz tekstów wcześniej nagradzanych w innych konkursach - Dodaje Elwira Kozłowska

Dla najlepszych autorów przewidziano nagrody finansowe. Prace na konkurs można zgłaszać do 30 czerwca.​ Szczegóły na stronie Kozienickiego Domu Kultury.