Air Show 2023

Koniec pokazów Air Show. Niedziela była drugim dniem pokazów

2023-08-27 19:01

Nocne pokazy, występy solistów i grup akrobacyjnych. Duża ilość sprzętu na wystawie statycznej. Tak wyglądały tegoroczne pokazy lotnicze Air Show w Radomiu. Wielu widzów zwraca uwagę na pewne niedociągnięcia organizacyjne zwłaszcza w pierwszy dzień pokazów.

W drugim dniu widzowie znowu mogli podziwiać solistów wykonujących pokazy na samolotach w tym samolocie F16, a także występy zespołów akrobacyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się popołudniowy pokaz zespołu Patrouille Suisse. Przyszedł czas na pierwsze podsumowania.

- Nigdy do końca nie jesteśmy zadowoleni. Jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobimy po zakończeniu pokazów jeszcze dzisiaj zrobimy omówienie co powinniśmy poprawić. Jako wojsko odpowiadaliśmy za przygotowanie programu pokazów. Przygotowaniem załóg, pilotów i zadbaniem o bezpieczeństwo. Jednak odnotowaliśmy szereg wyzwań organizacyjnych, bo mamy absolutny rekord frekwencji. Jeszcze nigdy nie mieliśmy aż tylu widzów. Chcemy pewne rzeczy omówić z naszym partnerem, by kolejne Air Show było jeszcze lepsze, bardziej się podobało i mogło przyciągnąć większa liczb osób - mówi gen. broni Wiesław Kukuła dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych.

Szacuje się, że pokazy Air Show w weekend mogło obejrzeć 200 tysięcy widzów. Jak zapowiedział podczas zakończenia imprezy wiceszef MON od poniedziałku rozpoczną się przygotowania do kolejnych pokazów Air Show.

Źródło: Koniec pokazów Air Show. Niedziela była drugim dniem pokazów