Kręć kilometry - Radom walczy o puchar rowerowej stolicy Polski

2022-06-02 9:44 A.B
Kręć kilometry - Radom walczy o puchar rowerowej stolicy Polski
Autor: pixabay

1 czerwca rozpoczęła się walka o rowerowy puchar stolicy Polski. W rozgrywkach bierze udział 56 miast w Polsce, w tym Radom. Rywalizacja zakończy się 30 czerwca.

Radom walczy o rowerowy puchar Polski. Rywalizacja rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. Zasady udziału są proste, wystarczy ściągnąć darmową aplikacje i kręcić kilometry dla Radomia, które zostaną wymienione na punkty - mówi Michał Podlewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu:

Rowerzyści, czy sportowcy amatorzy uprawiający sport pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji aplikacje, która rejestruje trasy, ich długości. Co najważniejsze ta akcja motywuje też mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i takie wspólnej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.

- Dzięki udziału w akcji mieszkańcy mają szansę przyczynić się również do rozwoju tras rowerowych w naszym mieście -dodaje Podlewski.

Dzięki rejestracji tych aktywności mieszkańcy miasta mają też szansę tworzyć tzw. mapy ciepła, ciągi , szlaki komunikacyjne i myślę, że dla środowiska rowerowego te dane, które się pojawiają przy tego typu akcjach, będą właśnie ważne w różnego rodzaju konsultacjach, potrzebach, jakie ma ta grupa Radomian i korzystających z rowerów. Dodatkowo myślę, że ułatwi też zadanie tym, którzy odpowiadają za rekreacje i turystykę w mieście.

Rywalizacja o puchar rowerowej stolicy Polski zakończy się 30.06.2022 roku. Szczegóły akcji dostępne na stronie https://www.aktywne.miasta.pl/ oraz na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany