lądowisko

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Lądowisko i FreeRadom Festiwal - sprawdzamy projekty do BOM

2021-10-07 14:55

To ostatni dni by zagłosować na projekty w ramach budżetu obywatelskiego Mazowsza. Mieszkańcy mogą wybierać spośród kilku wniosków. Jakie projekty z Radomia znalazły się na liście do głosowania?

Mieszkańcy Mazowsza mogą wybierać projekty ze zgłoszonych w ramach projektów regionalnych. Jednym z nich jest modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy szpitalu na Józefowie.

Lądowisko umożliwia najszybszy, bo lotniczy, transport pacjentów znajdujących się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia lub transport chorych wymagających leczenia w innych wyspecjalizowanych placówkach, jak np. w przypadkach poważnych poparzeń lub transportu wcześniaków. Nasze lądowisko jest jedynym w regionie radomskim miejscem do lądowania śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz wojskowych śmigłowców ratunkowych Sokół. Zabezpieczamy również transporty lotnicze Radomskiego Szpitala Specjalistycznego-  wyjaśnia Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Free Radom Festiwal

Można też wybierać spośród projektów kulturalnych. Chodzi o dofinansowanie między innymi FreeRadom Festiwal

- To jest projekt, który w tym roku realizowaliśmy z własnych funduszy. Radomianom się spodobał więc cieszymy się, że został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Dwutygodniowy festiwal wolności. Działania teatralne, koncerty, performance, spotkania i dyskusje na ważne tematy. Po to, żeby to zrealizować potrzebne są pieniądze - mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

Głosować można do 10 października na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera.

Źródło: Lądowisko i FreeRadom Festiwal - sprawdzamy projekty do BOM