Tochtermana 1

i

Autor: Źródło: RSS Szpital

Marek Pacyna wraca do zarządzania Radomskim Szpitalem Specjalistycznym

2021-05-24 15:50

Marek Pacyna od czerwca wraca na stanowisko dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. ​Minister zdrowia zakończył bowiem współpracę ze swoim pełnomocnikiem Andrzejem Cieślikiem.

Do zawieszenia doszło w połowie marca. Minister tłumaczył swoją decyzję, że Marek Pacyna nie wykonuje poleceń wojewody i nie współpracuje ze spółką odpowiedzialną za utworzenie szpitala tymczasowego. Nowym pełnomocnikiem został Andrzej Cieślik który zarządzał praca szpitala. Prezydent Radomia już wtedy oceniał, że zawieszenie dyrektora to decyzja polityczna i zdecydował się skierować sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Nadal uważam, że Marek Pacyna bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków, w tym także tych związanych z uruchomieniem szpitala tymczasowego dla chorych na covid-19. Mimo to oczywiście dziękuję Andrzejowi Cieślikowi za te 2,5 miesiąca pracy. Mam jednocześnie nadzieję, że już nigdy więcej minister zdrowia nie będzie próbował mieszać polityki do zarządzania służbą zdrowia - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy. Od połowy maja Radomski Szpital Specjalistyczny przyjmuje pacjentów bez COVID-19. Ci ostatni przyjmowani są w szpitalu tymczasowym i oddziale zakaźnym.​

Źródło: Marek Pacyna wraca do zarządzania Radomskim Szpitalem Specjalistycznym