Mazowiecki Szpital Specjalistyczny: Neurologia i oddział płucny wstrzymały przyjęcia

2021-01-04 14:03 Wojtek Wójcikowski
józefów 2
Autor: Wojciech Wójcikowski

Jedne oddziały wznawiają działalność, inne zawieszają przyjmowanie pacjentów. Tak wygląda sytuacja w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym. Po przerwie wznowił działalność odcinek wewnętrzny I i kardiologia. Z powodu wykrycia przypadków COVID-19 zawieszono przyjęcia na oddział neurologii.

Dzięki dekontaminacji udało się wznowić przyjęcia na jeden z odcinków kardiologii i wewnętrzny I. Jednak przeprowadzane na bieżąco testy  pacjentów i personelu wykazały zachorowania na dwóch kolejnych oddziałach: pulmonologii i  neurologii.

- Oba oddziały wstrzymały przyjęcia nowych pacjentów, które obowiązują od 30. grudnia minionego roku. „Dodatni” pacjenci z neurologii zostali przetransportowani do szpitali zakaźnych w Przysusze i do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Oddział przechodzi dekontaminację. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w ciągu najbliższych godzin wznowi przyjęcia pacjentów. W przypadku pulmonologii i onkologii pulmonologicznej dodatni wynik na obecność SARS-CoV-2 otrzymało 9 osób z personelu. Jutro pozostali pracownicy ponownie będą poddawani testom i jeśli wśród nich nie pojawią się kolejne osoby zakażone, wówczas po dekontaminacji oddział powróci do pracy na początku przyszłego tygodnia. Warto nadmienić, że odcinek covidowy funkcjonujący przy tym oddziale działa bez zakłóceń. Utrzymane są również terapie pacjentów onkologicznych z tzw. programów lekowych- informuje Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. 

Oddział Covidowy funkcjonuję w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym od listopada 2020.

Źródło: Mazowiecki Szpital Specjalistyczny: Neurologia i oddział płucny wstrzymały przyjęcia
Nasi Partnerzy polecają