Mazowsze będzie walczyć ze smogiem!

2022-01-28 13:58 Kinga Furch

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie do walki ze smogiem. Gminy mogą składać dokumenty, by uzyskać pieniądze między innymi na zakup ładowarek do samochodów elektrycznych.

Gminy mogą walczyć ze smogiem. Samorząd województwa mazowieckiego ogłosił nabór wniosków do programu ochrony powietrza.​

Gminy będą mogły zyskać między innymi sprzęt kontrolujący jakość powietrza czy nawet stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Jakość powietrza bezpośrednio przekłada się na zdrowie mieszkańców, dlatego kontynuujemy nasze działania wspierające gminy w walce ze smogiem. W tym roku sejmik województwa przeznaczył na ten cel 9 mln zł. Chcemy nie tylko wprowadzać kolejne rozwiązania prawne, takie jak uchwała antysmogowa, ale też pomagać samorządom dostosować się do koniecznych zmian – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa Mazowieckiego. - W ramach programu można ubiegać się między innymi o środki na wsparcie kontroli przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej, edukację i informowanie mieszkańców, opracowanie dokumentacji koniecznej do działań służących likwidacji niskiej emisji, zakup czujników i do pomiaru jakości powietrza, a nawet ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Polecany artykuł:

Drugie boisko dla "Elektronika"

Każda gmina może złożyć maksymalnie po dwa wnioski z wyjątkiem miast takich jak Warszawa, Radom, Siedlce, Płock, Ostrołęka i Ciechanów.

Pomoc finansowa w ramach programu może wynieść do 50 % kosztów kwalifikowanych i nie może przekroczyć kwoty 200 tys. zł. Dotacje będą wypłacone po zrealizowaniu i rozliczeniu inwestycji - dodaje marszałek Struzik.

Nabór wniosków potrwa do końca lutego.

Źródło: Mazowsze będzie walczyć ze smogiem!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany