Kultura za złotówkę.

i

Autor: pixabay

Mazowsze. Kultura za złotówkę.

2022-09-07 13:16

Do końca roku uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą skorzystać z wejścia do instytucji kultury na Mazowszu za symboliczną złotówkę. Wszystko w ramach akcji realizowanej przez samorząd województwa mazowieckiego.

Kultura za złotówkę - uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą wybrać się do instytucji kultury za symboliczną złotówkę. To projekt samorządu Województwa Mazowieckiego. Aby móc skorzystać z akcji szkoły muszą zgłosić swoją chęć odwiedzenia konkretnej instytucji - Chcemy, aby kultura była dostępna dla młodzieży - mówi Adam Struzik, marszałek Mazowsza:

Dzięki tej akcji załatwiamy trzy rzeczy. Pierwsza to jest zachęcenie i możliwość obcowania z kulturą dla młodego pokolenia, drugie to oczywiście łamiemy tą barierę ekonomiczną dostępu, a trzeci cel, to jest też to, że w ten sposób kreujemy też widownie dla wydarzeń kulturalnych.

Na terenie Radomia z takiej oferty młodzież może skorzystać w "Elektrowni" oraz muzeum im. Jacka Malczewskiego. - To program, który cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej placówce - mówi Włodzimierz Pujanek, dyrektor "Elektrowni":

Program cieszy się bardzo dużą popularnością wśród szkół. Daje to możliwość odwiedzenia instytucji kultury, skorzystania z ich oferty. Można skorzystać, ze zwiedzenia wystaw, z lekcji muzealnych, z warsztatów.

Na Mazowszu dostępnych jest 30 instytucji kultury, które realizują program. Aby skorzystać z oferty szkoła powinna wysłać zgłoszenie o chęci udziału do wybranej przez siebie instytucji kultury. Szczegóły akcji dostępne są na stronie samorządu województwa mazowieckiego.