Protest pod ratuszem w Radomiu

i

Autor: Karol Pakosz

Mieszkańcy ul. Pośredniej protestowali pod ratuszem

2021-10-25 11:40

Chcą by ich droga została utwardzona. Więcej o tym w artykule.

Mieszkańcy ul. Pośredniej protestowali pod ratuszem. Powodem jest stan drogi przy której mieszkają. Jak mówili sami mieszkańcy, jest ona nieutwardzona, przez co często jest tu błoto, a po roztopach ciężko tamtędy przejść:

- Droga jest tragiczna, nie da się tamtędy przejść. Chodzę z wnuczkami co roku tamtędy nad zalew, nieraz się wywróciły. Nie da się kompletnie przejść.

- Chcemy godnie żyć i chcemy po prostu żeby prezydent utwardził nam drogę. Roztopy, płynąca rzeka, cały czas błoto.

Droga została zatwierdzona do utwardzenia już w 2018, jednak do dzisiaj nic się nie zmieniło. Powodem był brak pieniędzy w budżecie miasta:

Dużo łatwiej podejmować takie decyzje, gdy po stronie dochodowej w budżecie też są odpowiednio duże pozycje. Bardzo dużo niedoborów jeśli chodzi o dochody z rządu na pokrycie kosztów radomskiej oświaty. Bardzo dużo dokładamy do systemu zagospodarowania odpadów.

Powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. Mieszkańcy doczekają się remontu jeśli w budżecie miasta na przyszły rok znajdą się na nią pieniądze.​

Razem z mieszkańcami ul. Pośredniej protestowali również mieszkańcy ul. Klwateckiej przeciwko tworzeniu nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ich rejonu.

Źródło: Mieszkańcy ul. Pośredniej protestowali pod ratuszem