Nowe drogi na Wincentowie

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Nowe drogi na Wincentowie! Są jednak duże ograniczenia prędkości

2021-10-12 10:57

Zakończyła się budowa nowych ulic na radomskim Wincentowie. Drogi mają pełnić funkcję dojazdówek do strefy przemysłowej.

Łącznie nowe drogi mają ponad 2 kilometry długości. Ulica Rataja została wybudowana od nowa, ale powstały także dwie zupełnie nowe jezdnie - na razie jeszcze bez nazw.

Ulica Rataja została wybudowana na odcinku od ulicy Warszawskiej do końca terenu ogrodów działkowych. Pierwsza nowa droga powstała na odcinku od Rataja do ulicy Witosa i druga, która połączyła tę jezdnię z ulicą Warszawską. Inwestycja ta obejmowała między innymi prace rozbiórkowe, budowę przepustów, wykonanie podbudowy dróg oraz nawierzchni z kostki betonowej. Są także chodniki z kostki, trawniki, oświetlenie uliczne i niezbędne oznakowanie - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Kierowców czeka także zaskoczenie.

Fragment ulicy Rataja oraz dwie nowe jezdnie są objęte strefą Tempo 40. Skrzyżowania wewnątrz niej zostały oznakowane jako równorzędne. To oznacza, że pierwszeństwo mają pojazdy nadjeżdżające z prawej strony - dodaje Puton.

Na realizację inwestycji miasto otrzymało dofinansowanie.

Koszt zadania to ponad 5,48 miliona złotych. Miasto uzyskało dofinansowanie od Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz z Funduszu Dróg Samorządowych - mówi rzecznik MZDiK.

Nazwy dla dwóch nowych ulic ma w przyszłości nadać Rada Miejska.

Źródło: Nowe drogi na Wincentowie! Są jednak duże ograniczenia prędkości