Piece kopciuchy

i

Autor: UM Elbląg

Od jutra będzie można złożyć wniosek o wymianę pieców. Jak to zrobić?

2021-07-08 14:06

Od jutra w radomskim magistracie rozpocznie się nabór wniosków na wymianę pieców węglowych w Radomiu. Miasto na wymianę palenisk wyda w tym roku 500 tysięcy złotych. Nabór potrwa do 23 lipca.

Zabezpieczone pieniądze wystarczą w tym roku na wymianę 100 pieców węglowych. Wnioski będą przyjmowane w Urzędzie Miejskim, w punkcie od strony ul. Staszica, po telefonicznym uzgodnieniu z pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa terminu i godziny wizyty - tel. 48 36-20-683 (od 9 lipca, godz. 7.30). Wysokość dofinansowania wynosi 200 złotych za każde zlikwidowane palenisko oraz 200 złotych za każdy 1 kW zainstalowanej mocy cieplnej nowego źródła ogrzewania.

- Już od kilku lat prowadzimy działania mające na celu likwidację tzw. kopciuchów. Do tej pory, przy zaangażowaniu pieniędzy z budżetu miasta udało się zlikwidować już ponad 1100 takich pieców. Istotnym wsparciem był tu też program Kawka, który niestety został zlikwidowany. Mimo to nie rezygnujemy. Sami zdecydowaliśmy o przeznaczeniu kolejnych pieniędzy na wsparcie dla osób, które chcą zmienić źródło ogrzewania – mówi zastępca prezydenta Jerzy Zawodnik.

Zgodę na przekazanie pieniędzy wydała rada miejska.

Źródło: Od jutra będzie można złożyć wniosek o wymianę pieców. Jak to zrobić?