policja

i

Autor: KMP Przemyśl

Oszutska wyłudzająca pieniądze metodą "na wnuczka" złapana!

2021-10-25 12:13

Policjanci zatrzymali na trasie S7 kobietę podejrzaną o współudział w oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Ta odebrała pieniądze miedzy innymi od mieszkanki Radomia, które miały być przeznaczone na koszty związane z wypadkiem wnuczki seniorki.

Przypomnijmy w  ubiegłym tygodniu do 89-letniej mieszkanki Radomia zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Powiadomiła o wypadku, który spowodowała i że w związku z tym potrzebuje gotówki. Seniorka obcej kobiecie przekazała swoje oszczędności myśląc, że w ten sposób pomaga bliskiej osobie.

Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Busko Zdroju, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu  29-latka została zatrzymana na drodze S7 w okolicy Skarżyska Kamiennej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta kilkukrotnie odbierała pieniądze od oszukanych seniorów, m.in. na terenie województwa świętokrzyskiego. 29-latka została doprowadzona do prokuratury, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie kilku zarzutów oszustwa.

Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanej tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe 3 miesiące kobieta spędzi w areszcie. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oszutska wyłudzająca pieniądze metodą "na wnuczka" złapana!