parking

i

Autor: źródło: pixabay.com

Parking na Południu gotowy! Kiedy będzie można tam parkować?

2021-05-25 15:11

Zakończyły się już prawie wszystkie prace na budowie parkingu Parkuj i Jedź na osiedlu Południe. Obecnie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji czeka na bileterkę, która ma dotrzeć do Radomia.

Dwa tygodnie przed terminem zakończyła się budowa parkingu na osiedlu Południe. Przypomnijmy - miejsca postojowe powstały tam w systemie Parkuj i Jedź. Inwestycja była realizowana w ramach tzw. Projektu Multimodalnego.

Jedyny element, którego brakuje to tak zwana bileterka. Czekamy, aż przyjedzie ona do Radomia i będzie zamontowana. Jest to klasyczna bileterka, która pozwoli na to, by wyciągnąć z niej bilecik, ewentualnie po dołożeniu karty miejskiej móc wjechać na parking - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Na miejscu powstała też potrzebna infrastruktura.

Do tego parkingu prowadzi zupełnie nowa droga. Droga jest oświetlona, co też jest bardzo ważne, i oczywiście odpowiednio oznakowana. Nie było także problemów z tym, aby na tym parkingu znalazło się trochę zieleni - dodaje Puton.

Koszt inwestycji to ponad 800 tysięcy złotych. Parking został wybudowany, by nie stracić dofinansowania na Projekt Multimodalny. Przypomnijmy - pierwszy taki parking powstał przy ulicy Kelles-Krauza, jednak ma on wady konstrukcyjne i nie nadaje się do użytku.

Sonda
Czy imprezy sportowe powinny zostać odwołane przez koronawirusa?
Źródło: Parking na Południu gotowy! Kiedy będzie można tam parkować?