Pierwsze komunie w reżimie sanitarnym. Biskup radomski wydał specjalny komunikat

2021-04-19 18:44 Sandra Białek-Pawłowska
Pierwsze komunie w reżimie sanitarnym
Autor: Pixabay.com

Komunie przeniesione na inny niż majowy termin, możliwość wyboru terminu indywidualnego przystąpienia dziecka do sakramentu lub podział na kilka mszy by zmniejszyć ilość dzieci w kościele- radomskie parafie przygotowują się do pierwszych komunii świętych w reżimie sanitarnym

W tym roku, podobnie jak rok temu, organizacja I Komunii Świętej w terminie majowym stanęła pod znakiem zapytania w wielu radomskich parafiach. W związku z pnującą pandemia i obowiazującym obostrzeniami biskup radomski wydał specjalny komunikat. 

Sprawowanie sakramentów świętych, w każdym czasie wymaga usilnej troski o przekazanie duchowego bogactwa łaski Boga oraz jest świadectwem odpowiedzialności wspólnoty Kościoła za owocne przygotowanie i godne przeżycie tajemnic wiary przez wiernych.Doceniając pragnienia duchowe dzieci oraz wyrażając wdzięczność dla rodziców, duszpasterzy, nauczycieli religii, innych osób zaangażowanych w przygotowanie dzieci do przyjęcia Sakramentu Pokuty i pierwszego pełnego uczestnictwa w Sakramencie Eucharystii, w związku z trwającą epidemią koronawirusa polecam:

1. Wszelkie spotkania przygotowujące dzieci do przyjęcia sakramentów i ich sprawowanie musi dokonać się z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2. W trosce o zachowanie właściwej liczby zgromadzonych w kościele i zapewnienie bezpiecznych warunków podczas liturgii, należy roztropnie zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

3. Uzgodnienie terminu i zasad przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej duszpasterze ustalą w porozumieniu z rodzicami dzieci.

Niech wstawiennictwo i opieka Matki Bożej, wspiera w podejmowanych staraniach oraz wyjedna obfite łaski dla dzieci, rodzin i wspólnot parafialnych.

† Marek Solarczyk

Biskup Radomski

W parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Radomiu rodzice mają do wyboru dwa terminy, mówi pan Damian którego córka przygotowuje się do sakramentu

Mówi pan Damian, którego córka w tym roku przystępuje do sakramentu I Komunii Świętej

Dzieci tez rozumieją panującą sytuacje

Mówi Nadia, która w tym roku przystępuje do Komunii

A ze względów bezpieczeństwa podczas komunijnych mszy wszystkie osoby przebywające w kościele, także dzieci, mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

Źródło: Pierwsze komunie w reżimie sanitarnym. Biskup radomski wydał specjalny komunikat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany