Po raz 13-ty zapraszają na spotkania z kulturą żydowską "Ślad"

2021-04-12 12:10 Karol Pakosz
Materiał prasowy
Autor: Źródło: Materiały prasowe

W ramach "Śladu", Resursa Obywatelska przygotowała szereg wydarzeń, które odbędą się między 16-19 kwietnia. Więcej o tym w naszym artykule.

Przypomną że dawniej Radom był miastem wielu kultur. Resursa Obywatelska zaprasza po raz 13-ty na spotkania z kulturą żydowską "Ślad". W ramach wydarzenia zaplanowano różne atrakcje. Jedną z nich jest sobotni spektakl "Pokój Jakuba":

Nowa wersja spektaklu w wykonaniu działającego w „Resursie” amatorskiego teatru dla dorosłych. Ta sceniczna adaptacja prozy Brunona Schulza jest, jak mówi reżyser Robert Stępniewski, próbą oddania niszczącej pasji i gęstości uczuć w bławatnym sklepie i skromnym domu tytułowego Jakuba, bohatera kilku opowiadań pisarza z Drohobycza. Teraz teatr zaprezentuje ostatnią wersję przedstawienia, które było wystawione na Scenie Kotłownia w Teatrze Powszechnym w Radomiu podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. - Czytamy w informacji prasowej

Innym wydarzeniem jest niedzielne spotkanie z Beatą Niewczas „Dziecko w myśli Janusza Korczaka”:

Podczas spotkania cofniemy się w czasie do pierwszych dziesięcioleci wieku XX, by wspólnie przyjrzeć się działalności pedagogicznej i społecznej Janusza Korczaka. Spotkanie będzie okazją do pochylenia się nad głównymi założeniami Korczakowskiego spojrzenia na dziecko, które to spojrzenie warunkowało kierunki podejmowanych przez niego na rzecz dzieci inicjatyw. Postaramy się również zastanowić, jakie miejsce ma myśl Korczaka w pierwszych dziesięcioleciach XXI wieku oraz co każdy z nas – rodzic, pedagog, nauczyciel, opiekun – może zatrzymać z niej dla siebie. - Czytamy dalej w informacji prasowej.

Cykl wydarzeń w ramach "Śladu" rusza w piątek i potrwa do poniedziałku. Pełny program znajdziecie na stronie Resursy.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Eska XD #019 - życie jak w serialu
Źródło: Po raz 13-ty zapraszają na spotkania z kulturą żydowską "Ślad"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany