Ponad 200 tysięcy osób na Mazowszu skorzystało z bonu turystycznego

2021-05-04 15:30 Wojtek Wójcikowski
Lato, wakacje
Autor: pixabay.com Lato, wakacje

Skończyła się majówka, ale wielu już planuje wakacyjny wypoczynek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o możliwości skorzystania z bonu turystycznego. To jednorazowe świadczenie w ​kwocie 500 złotych na dziecko i kolejne 500 na dziecko niepełnosprawne.

Skończyła się majówka, ale wielu już planuje wakacyjny wypoczynek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje o możliwości skorzystania z bonu turystycznego. To jednorazowe świadczenie w ​kwocie 500 złotych na dziecko i kolejne 500 na dziecko niepełnosprawne. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

- Aktywacja bonu jest bardzo intuicyjna. Po zalogowaniu na PUE na stronie www.zus.pl należy wejść w zakładkę "Ogólny". Następnie w menu bocznym trzeba otworzyć zakładkę "Polski Bon Turystyczny", a dalej "Mój bon". Tam należy go aktywować. Otrzymamy w zamian kod obsługi płatności, którym zapłacimy później za usługę turystyczną. Bon można aktywować na PUE w dowolnym momencie np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Trzeba będzie wtedy podać dane kontaktowe tzn. adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Właśnie tam system wyśle kod obsługi płatności. Informacje o bonie są cały czas dostępne na profilu PUE ZUS. Można tam np. sprawdzić jaka kwota pozostała jeszcze do wykorzystania. Za pomocą bonu można bowiem płacić wielokrotnie aż wyczerpie się pełną przyznaną kwotę - mówi Piotr Olewiński Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Bon turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku.