operacja RCO

i

Autor: fot. RCO

Porady i zabiegi onkourologiczne będa dostępne w Radomskim Centrum Onkologii

2021-05-20 16:16

Chorzy ze schorzeniami onkourologicznymi znów będą mogli uzyskać wsparcie w Radomskim Centrum Onkologii. Lecznica- po kilku miesiącach przerwy wznowiła operacje i konsultacje dla pacjentów. Będą ich udzielać lekarze z Warszawy.

To ważne bo jedna trzecia nowotworów dróg moczowych zostaje wykryta zbyt późno. Współpraca onkologów, radioterapeutów i chirurgów daje chorym szanse na kompleksowe i skuteczne leczenie.

- Bardzo się cieszę, że po krótkiej przerwie urologia, a szczególnie uroonkologia wraca. Mamy bardzo dobrą współpracę. Mamy miejscowych urologów, ale także bardzo dobrych specjalistów z Warszawy, którzy są dobrze wykwalifikowani w technikach mało inwazyjnych. Są one robione na wysokim poziomie. To spowoduje, że oferta usług onkologicznych w RCO będzie mocno rozbudowana z czego się cieszę. - mówi prof. Zoran Stojcev, dyrektor medyczny Radomskiego Centrum Onkologi.

Ze wznowienia współpracy zadowoleni są także specjaliści urolodzy.

- Zapraszamy do nas pacjentów z nowotworami układu moczowego, z rakiem nekri, pęcherza, prostaty z rakiem jądra jeśli tacy się tez trafią. Możemy zastosować taki model leczenia jaki jest najlepszy w chwili obecnej. Operujemy klasycznie i laparoskopowo. Możemy też zakwalifikować go do operacji robotowej. Tych pacjentów jest dużo, bo zapadalność na nowotwory układu moczowego rośnie - mówi Michał Małek, urolog Szpitala Mazovia.

Zapisy dla pacjentów z podejrzeniem nowotworu lub stwierdzonym nowotworem odbywają się pod numerem 48 377 90 20. Wczoraj też odbyły się warsztaty dla pacjentów i ich bliskich rak pęcherza - nie jesteś sam. Współorganizowane przez Radomskie Centrum Onkologii.

Źródło: Porady i zabiegi onkourologiczne będa dostępne w Radomskim Centrum Onkologii