Poseł Frysztak: pełnomocnik RSS pracuje bez umowy i wynagrodzenia

2021-04-26 11:01 Karol Pakosz
Tochtermana 1
Autor: Źródło: RSS Szpital

Podczas sesji rady miejskiej, Konrad Frysztak przedstawił informacje jakie uzyskał podczas dzisiejszej kontroli w szpitalu. Więcej o tym w artykule.

Początek sesji okazał się burzliwy. Poseł Konrad Frysztak poinformował o wynikach swojej kontroli w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Jak podaje poseł, pełnomocnik szpitala Andrzej Cieślik, pomimo powołania na to stanowisko, nie posiada umowy o pracę i nie wypłacono mu wynagrodzenia, o czym poinformuje inspekcje pracy:

Nie otrzymał od Ministra, ani zakresu czynności, ani przeszkolenia stanowiskowego. Według mojej wiedzy nie otrzymał również wynagrodzenia za pierwszy miesiąc swojej pracy, ale nie widać na horyzoncie wynagrodzenia za miesiąc kwiecień. Nie ma również pan pełnomocnik umowy o pracę. - Powiedział Konrad Frysztak podczas dzisiejszej sesji.

Powołanie pełnomocnika było zgodne z prawem, poinformowało Ministerstwo Zdrowia przez Tomasza Sławatyńca z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego:

Wszelkie formalności, Ministerstwo Zdrowia z panem pełnomocnikiem sfinalizuje, także jest taka informacja od Ministerstwa Zdrowia i tutaj nie będzie żadnych wątpliwości co do wynagrodzenia, co do pozostałych wątpliwości które pan poseł zgłosił.

Prezydent Radomia, Radosław Witkowski zapowiedział przyjrzenie się sytuacji:

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?
Źródło: Poseł Frysztak: pełnomocnik szpitala tymczasowego pracuje bez umowy i wynagrodzenia
Nasi Partnerzy polecają