Powiat radomski jest gotowy do zimy

i

Autor: źródło: Starostwo powiatowe w Radomiu

Powiat radomski gotowy do zimy!

2021-11-10 12:25

Przygotowano ponad 4 tysiące ton mieszanki solno-piaskowej, a to wszystko na 13 miast i gmin, które znajdują się w powiecie radomskim. Zarząd powiatu jest już gotowy do nadchodzącej zimy.

owiat radomski gotowy do nadchodzącej zimy! Ta jednak ma pojawić się w regionie dopiero pod koniec listopada. Mimo to zarząd powiatu wybrał już dwie firmy, które mają zająć się zimowym utrzymaniem.

Obie firmy posiadają odpowiedni sprzęt, czyli między innymi po dwie równiarki, jeden pług wirnikowy, dwie ciężkie ładowarki, pięć pługów z napędem na obie osie i pięć pługopiaskarek - powiedział nam Marcin Genca, rzecznik powiatu radomskiego.

Jak co roku cały teren powiatu podzielono na dwa obszary.

Obszar pierwszy obejmujący gminy: Przytyk, Wolanów, Zakrzew, Kowala, Wierzbica i Iłża oraz ulice leżące w ciągach dróg powiatowych na terenie miasta Iłża oraz obszar drugi obejmujący gminy: Pionki, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Jastrzębia, Gózd, Skaryszew oraz ulice leżące w ciągach dróg powiatowych w mieście Pionki oraz częściowo w mieście Skaryszew - dodaje Marcin Genca.

Zimowym utrzymaniem dróg zajmą się dwie firmy, które mają wyznaczony czas reakcji do wyjazdu w teren.

Na opady śniegu lub marznącego deszczu jest to 60 minut. W ciągu godziny muszą podstawić sprzęt i sprzęt musi już jeździć i odśnieżać - dodaje rzecznik powiatu.

Mieszkańcy powiatu mogą zgłaszać tereny do odśnieżenia w obwodzie drogowym w Siczkach.

Źródło: Powiat radomski gotowy do zimy!