Walderam Trelka, starosta radomski

i

Autor: Źródło: powiatradomski.pl

Powiat radomski złożył 5 wniosków do Polskiego Ładu

2022-02-28 11:37

Część inwestycji na które złożono wnioski dotyczy m.in. oświaty. Więcej o tym w artykule.

Chcą zrealizować projekty o wartości ponad 46 mln złotych. Powiat Radomski złożył wnioski do Polskiego Ładu, a dokładniej do Programu Inwestycji Strategicznych. Łącznie jest to 5 wniosków. Trzy z nich dotyczą oświaty, w tym modernizacji głównego budynku Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach:

W przypadku otrzymania promesy, czas realizacji przebudowy to lata 2022-2023. Zakres prac obejmuje modernizację dachu, budowę szybu windy oraz zakup i montaż urządzenia, kompleksową termomodernizację budynku oraz jego kotłowni, a także prace adaptacyjne wewnątrz. Dodatkowo zostanie zakupione specjalistyczne wyposażenie dla uczniów. - Czytamy na stronie powiatu.

Kolejne dwa wnioski dotyczą rewitalizacji jednego z budynków szpitala w Pionkach, a także rozbudowy drogi Radom-Gębarzów-Polany. W przypadku inwestycji drogowej, mowa o drugim etapie prac:

Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę odcinka o długości 4,55 kilometra wraz z budową dwóch rond: na skrzyżowaniu z drogą powiatową Parznice – Skaryszew oraz na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką numer 733, a także budowę ścieżki rowerowej (szer. 2 metry) lub ścieżki pieszo-rowerowej (szer. 3 metry) na całej długości rozbudowywanego odcinka. Zostaną również wykonane rowy odwadniające, utwardzone pobocza oraz oznakowanie. - czytamy dalej na stronie powiatu.

Przypomnijmy, łączna wartość projektów to ponad 46 mln złotych.​ Samorząd wnioskuje o 40 mln zł, z kolei 6 mln zabezpieczył w budżecie.

Źródło: Powiat radomski złożył 5 wniosków do Polskiego Ładu