Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Pixabay (Zdjęcie poglądowe)

Prawie 1600 miejsc dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu

2022-02-24 12:36

Taką pomoc zadeklarował powiat Radomski. Więcej o tym w artykule.

Prawie 1600 miejsc noclegowych dla uchodźców z Ukrainy. Taką pomoc zadeklarował starosta Powiatu Radomskiego w związku z atakiem Rosji. Sam powiat posiada dwa obiekty, w których może przyjąć uchodźców:

Samorząd powiatowy zadeklarował 40 miejsc hotelowych w budynku internatu przy szkole średniej w Pionkach. W razie potrzeby kolejne 20-30 miejsc będzie można przygotować w budynku Powiatowego Instytutu Kultury w Iłży. - Czytamy na fanpage'u powiatu radomskiego

Prawie wszystkie gminy i miasta powiatu zadeklarowały miejsca na ewentualne oboziska dla uchodźców.

Samorządy miast i gmin z terenu powiatu zadeklarowały jak dotąd miejsca przeznaczone na ewentualne obozowiska dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Są to najczęściej place przy szkołach podstawowych, gdzie jest dostęp do wody i energii elektrycznej oraz sanitariaty. Gdyby zaistniała konieczność ich uruchomienia, przygotowaniem namiotów, pomocy humanitarnej, wyżywienia itp. mają zająć się służby wojewody. - Czytamy dalej na fanpage'u starostwa.

Radom również przygotowuje się na ewentualnych uchodźców. Przypomnijmy, prezydent miasta zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego w celu omówienia możliwych form pomocy.

Źródło: Prawie 1600 miejsc dla ewentualnych uchodźców z Ukrainy na terenie powiatu