Program szczepień przeciwko COVID-19 przyśpiesza - Co na to radomiane?

2021-04-20 13:18 Karol Pakosz
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay (Zdjęcie ilustracyjne)

Podczas dzisiejszej konferencji rządu poinformowano o zmianach w harmonogramie w programie szczepień przeciwko COVID-19.

Program szczepień przeciwko COVID-19 przyśpieszy. Rząd planuje by do 10 maja wszyscy dorośli mogli otrzymać e-skierowanie na szczepienia. Oznacza to, że od 26 kwietnia będą mogły się rejestrować każdego dnia po dwa roczniki zamiast jednego, z kolei od 7 maja po 3:

Materiał prasowy
Autor: Źrodło: twitter.com/michaldworczyk

Jesteśmy w newralgicznym momencie całego procesu. Do 10 maja chcemy, aby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie. Tak, żeby najpóźniej do sierpnia, a może nawet wcześniej – zależy to od liczby szczepionek, które przybędą do Polski – każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeśli będzie chciał

Zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Nasza redakcja zapytała radomian co myślą o przyśpieszeniu programu:

- Myślę że to jest dobry pomysł, ponieważ chyba dużo ludzi się też nie zaszczepiło, zrezygnowało, a masa ludzi czeka na to.

- Jeżeli ktoś chce, to niech się szczepi i oczywiście myślę że im szybciej się wszyscy zaszczepią tym szybciej wrócimy do normalności.

- Nie wiem czy zdążą się wyrobić, czy będzie na tyle szczepionek w ogóle, czy będzie taka możliwość. Nie wiem czy zda to egzamin, trudno mi powiedzieć.

Źródło: Program szczepień przeciwko COVID-19 przyśpiesza - Co na to radomiane?
Nasi Partnerzy polecają