Materiał prasowy

i

Autor: Źrodło: resursa.radom.pl

Przed nami obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2022-04-12 14:56

Chcąc oddać cześć ofiarom nazistowskich zbrodni, Radomska Resursa i VI LO w Radomiu przygotowały różne wydarzenia. Więcej o tym w artykule.

Przed nami obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Resursa Obywatelska razem z Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zapraszają na związane z tym dniem wydarzenia. Celem jest przywrócenie pamięci o społeczności żydowskiej i przybliżenie ich kultury. Program wydarzeń prezentuje się następująco:

  • O godz. 12 na placu po dawnej synagodze (ul. Podwalna / Bóżniczna) odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żydów Radomia.
  • Na godz. 18 zaplanowano w Resursie czytanie performatywne (z udziałem publiczności) scenariusza Grzegorza Bartosa na podstawie powieści Jehoszua Perlego „Żydzi dnia powszedniego”,
  • Po pokazie odbędzie się projekcja filmu „Kwartet Bethovena” w reż. Piotra Buczaka.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu obchodzony jest 18 kwietnia, jednak ze względu na bliskość świąt wielkanocnych wydarzenia przeniesiono na 20 kwietnia. Szczegóły na stronie Resursy.​