Racławicka i Jagodowa do remontu. MZDiK planuje kolejne "czynówki"

2021-06-11 13:12 Kinga Tomaszewska
roboty drogowe
Autor: źródło: pixabay.com

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetargi na wyremontowanie dwóch ulic w ramach tzw. "czynówek". Jest to ulica Racławicka na Zamłyniu i ulica Jagodowa na Idalinie.

Racławicka i Jagodowa do remontu. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił kolejne przetargi na budowę dróg. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach tak zwanych "czynówek", czyli w porozumieniu z mieszkańcami.​

Ulica Racławicka zostanie przebudowana na odcinku od Planowej do Płockiej.

Ulica na tym odcinku jest gruntowa, nie ma tam chodników dla pieszych. Zwycięzca przetargu będzie miał za zadanie zbudować kanalizację deszczową, położyć zupełnie nową, asfaltową nawierzchnię, będą także tam chodniki i zjazdy do posesji z kostki betonowej - powiedział Dawid Puton, rzecznik MZDiK. - Bardzo podobny zakres prac jest przewidziany na ulicę Jagodową, tyle tylko, że ta ulica jest nieco krótsza - ma 180 metrów. Na oferty w obu przetargach MZDiK czeka do 16 czerwca.

To kolejne przetargi, które ogłosił MZDiK na remont dróg w ramach czynów społecznych. W tym roku zaplanowano także między innymi budowę ulicy Skarbowej, Sosnowej czy budowę miejsc postojowych na ulicy Kusocińskiego.