II Ogólnopolski Festiwal Opowiadczy

i

Autor: A.B

Radom. Za nami II Ogólnopolski Festiwal Opowiadaczy

2022-07-02 22:47

Radom został opanowany przez baśnie, mity i gawędy przez 23 opowiadaczy historii z całej Polski, a to za sprawą II Ogólnopolskiego Festiwalu Opowiadaczy. Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna oraz radomski Krąg Opowieści.

W sobotni poranek Radom opanowała gawęda i baśnie, a to za sprawą II Ogólnopolskiego Festiwalu Opowiadaczy. Na uczestników wydarzenia czekała moc atrakcji. Były opowieści dla dzieci, był spacer po mieście, a na koniec uczestnicy wydarzenia spotkali się w ogrodzie Miejskiej Biblioteki ​Publicznej, by wysłuchać opowieści wieczornych. Byliśmy na miejscu zapytać o ich wrażenia:

Jest niesamowicie, słucham historii z zamkniętymi oczami. Przyznam, że nie czuję się jak w Radomiu, tylko tak jakbym, była w tych wszystkich opowieściach. Dodatkowo ogród naszej radomskiej biblioteki wprowadza mnie w nastrój relaksu, ten zielony kolor drzew, lampeczki, które są na nich zawieszone, to daje mi inną perspektywę ulicy Piłsudskiego.

Stwierdziła jedna z uczestniczek wydarzenia. - Słucham opowieści z zainteresowaniem - dodaje kolejny.

Ciekawe jest to, że każdy opowiadacz to inna historia, inna opowieść, inne wrażenia, inna puenta tych opowieści. Fajnie spędzony czas.

Jeśli macie ochotę na spotkanie z opowieścią to przypominamy, że w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej trwa cykl " Baśnie z 6 stron świata", gdzie możecie zapoznać się z mitami, legendami, czy różnymi opowieściami z różnych zakątków świata. Szczegóły znajdziecie na fun page-u fili nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej.