Zdobywca pucharu Oliwier Orchel wraz z trenerami BTS Broń Radom.

i

Autor: A.B od lewej: Tulio Demarco- trener BTS Broń Radom, Rafał Dobosz-prezes klubu, Oliwier Orchel-zdobywca pucharu, Bartek Dobosz-trener.

Radom. Za nami XV turniej bokserski.

2022-12-10 21:04

20 walk bokserskich mogli zobaczyć kibice podczas XV turnieju bokserskiego. Impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza w Radomiu. Główna walka toczyła się o puchar im. Kazimierza Paździora.

Rywalizowali o puchar im. Kazimierza Paździora - mowa o XV Turnieju Bokserskim, który odbył się w weekend w Radomiu. Organizatorem imprezy był klub bokserski BTS Bro​ń Radom. - Chcemy tą imprezą propagować idee sportu wśród młodzieży - mówi Rafał Dobosz, prezes klubu:

Staramy się ten boks tu w Radomiu promować z tego względu, że mamy tu zdolną młodzież. Nie chcemy, aby ci młodzi ludzie stali po parkach, czy w bramach. Chcemy ich zachęcić do uprawiania tego sportu, bo to ładna dyscyplina sportu, szermierka na pięści.

Puchar im. Kazimierza Paździora zdobył zawodnik BTS Broń Radom Oliwier Orchel pokonując Franciszka Gawota zawodnika KZSO Ostrowiec Świętokrzyski.

Przygotowywałem się do tej walki dość długo. Trenowałem dwa razy dziennie. Wcześniej było mniej treningów, ale później zwiększyłem ilość przygotowań do i jest. Oczywiście kilka rzeczy, bym poprawił, bo poczułem się w czasie walki zbyt pewnie i dostałem cios w głowę, ale wyciągam wnioski na przyszłość.

A my przypominamy, że Kazimierz Paździor to wychowanek Broni Radom, jedyny mistrz olimpijski reprezentujący klub z Radomia. Zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie 1960. Pokonał kolejno: Abdula Karima (Irak), Harry'ego Lempio (NRD), Ahmeda Shokveira (ZRA), obrońcę tytułu mistrzowskiego Richarda McTaggarta (Wielka Brytania) i w finale Sandro Lopopolo (Włochy). 

Za nami turniej bokserki

i

Autor: A.B
Zdobywca pucharu Oliwier Orchel Z BTS Broń Radom oraz Franciszek Franciszka Gawot zawodnik KZSO Ostrowiec Świętokrzyski.

i

Autor: A.B