operacja Radomski Szpital Specjalistyczny

i

Autor: fot. RSZS

Radomscy lekarze pomogli 30 latkowi, który miał wypadek na hulajnodze

2021-06-24 15:25

Spadł z hulajnogi i złamał żuchwę, jednak pomogli mu lekarze z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie wykonano skomplikowaną operację polegającą na zespoleniu odłamanych części żuchwy i zespolenie ją do kości. To pierwszy tego rodzaju zabieg, który został przeprowadzony w miejskiej lecznicy.

To pierwsza tak skomplikowana operacja jaką przeprowadzono w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Pacjent u którego wykonano zabieg ma 30 lat i doznał wypadku podczas jazdy na hulajnodze, w wyniku czego uszkodził staw skroniowo- żuchwowy.

- Operacja polegała na zespoleniu odłamanych fragmentów głów żuchwy z pozostałą częścią kości. Operacja trwała niemal trzy godziny, dzięki niej przywrócona została prawidłowa wysokość twarzy i zgryzu. Rekonwalescencja pacjenta potrwa 6 tygodni, w tym czasie powinien unikać wysiłku i stosować odpowiednią bogatokaloryczną zmiksowaną dietę – jak mówi Maciej Podsiadło z oddziału Chirurgii Szczękowo- Twarzowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Jak informuje szpital nowa metoda leczenia została wdrożona pod nadzorem konsultanta wojewódzkiego dla Mazowsza z dziedziny chirurgii szczękowo- twarzowej dr n.med. Zygmunta Stopy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który uczestniczył w operacji w radomskim szpitalu. Pacjenci z podobnymi urazami stawów skroniowo- żuchwowych po upadkach, pobiciach, czy urazach odniesionych np. podczas pracy byli dotychczas leczeni w innych ośrodkach chirurgii szczękowo- twarzowej, teraz będą mogli otrzymać pomoc w Radomiu.

Źródło: Radomscy lekarze pomogli 30 latkowi, który miał wypadek na hulajnodze