Plakat koncertu Mosty

i

Autor: Źrodło: mdk.radom.pl

Radomska oświata zagra koncert dla Ukrainy

2022-03-04 13:19

W najbliższą sobotę, czyli 5 lutego, odbędzie się koncert połączony ze zbiórką na rzecz Ukrainy.

Radomska oświata zagra dla Ukrainy. W Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbędzie się charytatywny koncert. Na scenie wystąpią podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury i radomskich szkół.

W ten sposób chcemy okazać solidarność wszystkim, którzy są ofiarami wojny na Ukrainie i tym, którzy w ostatnich dniach trafili do naszego miasta. Koncert będzie niezwykły, ponieważ na scenie zaprezentują się m.in. uczniowie pochodzenia ukraińskiego, którzy uczą się w radomskich szkołach, a na widowni zasiądą ukraińskie rodziny, które w ostatnich dniach przyjechały do naszego miasta. - Powiedziała nam Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent miasta.

Wśród osób, które usłyszymy podczas koncertu, jest Nastoletni Kola, uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplattee:

Będzie to koncert dla moich znajomych, dla obywateli Ukrainy. To jest bardzo ważne, ponieważ jest to moralne wsparcie dla wszystkich. - Powiedział nam Kola, uczeń radomskiego "Elektronika"

W czasie koncertu będzie prowadzona zbiórka. "Mosty" już w najbliższą sobotę o godz. 17. w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.​ Koncert będzie również transmitowany online.

Źródło: Radomska oświata zagra koncert dla Ukrainy