Radomska Resursa (zdjęcie z 2017 r.)

i

Autor: Google (zdjęcie z 2017r.)

Radomska Resursa zaprasza na spotkanie z cyklu "Poza Kadrem"

2021-11-16 14:26

Tym razem tematem jest twórczość Stanisława Lema. Więcej o tym w artykule.

Będą mówić o polskim mistrzu Science Fiction. Radomska Resursa zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Poza Kadrem". Wydarzenie poświęcone jest twórczości Stanisława Lema. W planach jest m.in. prelekcja z Kamilem Śmiałkowskim, badaczem kultury popularnej:

Pan Kamil opowie o adaptacjach prozy Stanisława Lema, którego twórczość wcale nie jest łatwa do zekranizowania. Co nie znaczy, że nie kusi ona filmowców, a efekty tych pokus to fascynujący, jak twierdzi nasz prelegent, temat do opowieści.

Powiedział nam Maciej Zwierzyński z Resursy. Podczas spotkania wyświetlony zostanie film "Kongres" w reżyserii Ariego Folmana:

Produkcja stanowi próbę luźnej adaptacji „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. Popularna aktorka Robin Wright, dzięki najnowocześniejszej technologii poddaje się „skanowaniu”. W rezultacie jej cyfrowa kopia będzie mogła wcielać się w najróżniejsze role. Jednak decyzja bohaterki okazuje się początkiem jej podróży przez świat przyszłości, w którym potężne studia filmowe i koncerny farmaceutyczne oferują totalne formy rozrywki, manipulując ludzką świadomością. - Czytamy w informacji prasowej.

"Poza Kadrem" już w najbliższy czwartek. Szczegóły na stronie Resursy.

Źródło: Radomska Resursa zaprasza na spotkanie z cyklu "Poza Kadrem"