Budowa Radomskiego Centrum Sportu (zdjęcie z 19.05.2021.)

i

Autor: Źródło: fanpage Radomskie Centrum Sportu (Budowa RCS - zdjęcie z 19.05.2021.)

Radomskie Centrum Sportu: Podpisano 15 aneks w sprawie budowy

2022-02-01 13:40

Jego podpisanie było wymagane by utrzymać zapisy z aneksu nr 14. Więcej o tym w artykule.

Podpisano 15 aneks w sprawie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Tym razem dotyczył on 5,5 mln złotych na dodatkowe pracę na stadionie. Przypomnijmy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji był zobowiązany do końca stycznia by zapewnić dalsze finansowanie prac. Inaczej, wykonawca mógłby zaproponować nowy termin oddania stadionu.

Te pieniądze potrzebne są na pracę, które dotyczą w większości trybuny południowej. Prace te zostały w ramach aneksu nr 13 rozpoczęte, i jak na pewno państwo zauważyli, ta część rozbiórkowa, naprawcza na trybunie południowej trwa. Natomiast, żeby można było rozpocząć krycie dachem trybuny południowej, musza być na niej zakończone pracę połączone z utwardzeniem gruntu i położeniem jeszcze raz prefabrykatów na trybunie południowej.

Powiedział nam Robert Dębicki, dyrektor MOSiR-u. Jednocześnie, na dokończenie stadionu, potrzebne będą dodatkowe fundusze:

30 mln to kwota, która jest przewidywana jako konieczna do zakończenia prac na stadionie do końca roku 2022, natomiast 5,5 mln to kwota niezbędna, żeby utrzymać zapisy aneksu podpisanego 30 grudnia 2021 roku. - Powiedział Robert Dębicki.

Dodatkowe fundusze, MOSiR chce pozyskać od banku w postaci obligacji bankowych. Przypomnijmy, Stadion ma być gotowy do końca tego roku.

Źródło: Radomskie Centrum Sportu: Podpisano 15 aneks w sprawie budowy