usuwanie drzew OSP Białobrzegi

i

Autor: Archiwum OSP Białobrzegi

Radomskie po wichurze. Strażacy wciąż usuwają szkody

2022-02-20 12:31

Setki połamanych drzew, wiele z nich tarasujących drogi lub opierające się o budynki mieszkalne. Takich zdarzeń sobotnia wichura najwięcej spowodowała w regionie radomskim. Strażacy wciąż usuwają szkody.

Wyjątkowo niebezpiecznie było w powiecie szydłowieckim. W miejscowości Zaława w gminie Chlewiska, sześć drzew pochyliło się i oparło o linię energetyczną i zawisło nad drogą. 

- Miejsce zdarzenia zostało odgrodzone taśmami, obowiązywał zakaz poruszania się tą drogą. Nie podejmowaliśmy innych działań, bo linia była pod napięciem, a nie mogliśmy dodzwonić się do zakładu energetycznego. Podjęcie usuwania drzew zagrażało bezpieczeństwu strażaków - wyjaśniał mł. bryg. Bartłomiej Wilczyński z oficer prasowy szydłowieckiej Straży Pożarnej. 

Jak dodaje miejsce zdarzenia przejął Zakład Energetyczny i pracownicy tej instytucji usunęli awarię. Natomiast w powiecie przysuskim w gminie Odrzywół doszło do pożaru nieużytków, a powodem była zerwana linia energetyczna. 

W Radomiu i powiecie radomskim w sumie strażacy odebrali około 140 zgłoszeń, a większość z nich dotyczyła połamanych drzew, zagrażających budynkom lub zwisających na liniach energetycznych. Usuwanie tych wiatrołomów trwało także w niedzielę około południa. 

Ze skutkami wczorajszej wichury nadal zmaga się powiat białobrzeskim. W Biejkowie w gminie Promna dwa drzewa zawisły na linii energetycznej. Jak informuje Jacek Podwysocki oficer prasowy białobrzeskiej straży pożarnej, energetycy odcięli dopływ prądu i służby przystąpiły do działania. Zwalone drzewo blokowało też przejazd na drodze gminnej w Daltrozowie. Przeszkoda została usunięta przez miejscową jednostkę OSP. 

Źródło: Radomskie po wichurze. Strażacy wciąż usuwają szkody