nowe karetki

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Radomskie pogotowie ma trzy nowe karetki pogotowia

2021-06-17 16:11

O trzy nowe ambulanse z wyposażeniem wzbogaciła się Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Zakup był możliwy dzięki wsparciu z funduszy unijnych. Nowe karetki zastąpią stare wysłużone samochody.

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego stara się na bieżąco kupować nowe karetki i wymieniać już te nowe wysłużone. Nowe ambulanse posiadają niezbędne wyposażenie, w tym urządzenia do masażu serca. Mają także nowoczesne systemy załadunku noszy, co znacznie ułatwia pracę ratownikom.

- Ambulanse pojawiają się u nas w bardzo dobrym momencie. Mamy już samochody, których wiek przekroczył 13 lat, mające przebieg ponad pół miliona kilometrów. Dzięki naszej dbałości wciąż są one sprawne, ale ich awaryjność z każdym miesiącem była coraz większa. Dzięki temu zakupowi najbardziej wysłużone pojazdy będą mogły zostać wycofane z eksploatacji - mówi Piotr Kowalski dyrektor Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

W zakupie nowych pojazdów partycypowały władze miasta.

- Czas pandemii pokazał jak bardzo jest to ważne, by móc szybko docierać do chorych, potrzebujących natychmiastowej pomocy. Oczywiście trzeba też pamiętać, że sprzęt to nie wszystko. Serdecznie dziękuję za ogromne zaangażowanie wszystkim ratownikom medycznym, lekarzom, pielęgniarkom, którzy na co dzień niosą pomoc potrzebującym - mówił przekazując kluczyki do nowych ambulansów wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach projektu, oprócz trzech nowych ambulansów, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego kupiła także tysiąc kombinezonów, środki do dezynfekcji oraz specjalistyczną bramkę do dekontaminacji.

Źródło: Radomskie pogotowie ma trzy nowe karetki pogotowia