Wiosna Literacka

i

Autor: AD

Kultura

Rozpoczęła się 45. Radomska Wiosna Literacka

2023-06-10 16:31

Spotkania autorskie, koncerty, spacery literackie, warsztaty edukacyjne, targi wydawnictw regionalnych, gra miejska #BOOKUJEMYRADOM. W Radomiu w sobotę 10. czerwca rozpoczęła się 45. Radomska Wiosna Literacka. W tym roku impreza dołączyła do Koalicji Letnich Festiwali Literackich.

45. Radomska Wiosna Literacka rozpoczęła się poetycką kawą czyli nietypowym spotkaniem z  debiutującym poetą Mateuszem Michnikowskim. Z młodym autorem można był porozmawiać w jednej z kawiarni przy ulicy Moniuszki. W samo południe ruszyła gra terenowa #BOOKUJEMYRADOM. Tym razem do odnalezienia jest 50 tytułów, a okazja po temu jest także w niedzielę 11. 06 do godziny 15.00. Pierwszą osobą, która do stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej na Placu Corazziego była Joanna Janusik. 

- Nie było to trudne zadanie. Na poszukiwania ruszyliśmy razem z mężem. Posiłkowaliśmy się wskazówkami na wskazanym w regulaminie portalu społecznościowym i szybko udało się odnaleźć odpowiednie miejsce. Chodziło o fontanny na Placu Konstytucji 3 Maja, konkretnie miejsce z widokiem na ulicę Żeromskiego - powiedziała. 

W sobotnim programie znalazły się także warsztaty kolażu. Przy pomniku Jana Kochanowskiego odbywają się też spotkania autorskie z Ingą Iwasiów, Herkulesem Kunciusem litewskim pisarze, który podczas tego spotkania zaplanował polską premierę swej  książki pt. „Żelazna rękawica Stalina” oraz spotkanie autorskie ze znaną polską pisarką Manuelą Gretkowską. O 17.00 odbędzie się #GODZINACZYTANIA, czyli wspólne pasmo Koalicji Letnich Festiwali Literackich. Natomiast o 20.00 rozpocznie się #RADOM – SPACER LITERACKI „GĘBY TEGO MIASTA”. Fabularyzowane wydarzenie przygotowuje i poprowadzi Stowarzyszenie Droga Mleczna. 

Źródło: Rozpoczęła się 45. Radomska Wiosna Literacka