SOR Józefów

i

Autor: fot. MSS RADOM zdjęcie ilustracyjne

Ruszyła budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Józefowie

2021-11-24 18:04

Dzisiaj przekazano plac budowy, a obiekt powstanie za dwa lata. Ruszyła budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu na Józefowie. W nowym parterowym budynku ma być nowy sprzęt i więcej miejsca zarówno dla pacjentów jak i personelu.

Dzisiaj w szpitalu na Józefowie nastąpiło podpisanie umowy, przekazany został też teren pod budowę. Nowy SOR ma być większy i lepiej przystosowany na różnego rodzaju zdarzenia związane także z pandemią.

- Stworzymy miejsce komfortowe, dostosowane do obowiązujących norm prawnych, gdzie każdy, kto potrzebuje pomocy medycznej, ją otrzyma. Uznaliśmy, że żadna przebudowa istniejącego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nie spełni swojej roli. SOR został tak zaplanowany, żeby zapewnić komfort personelowi i pacjentom - mówi Bożenna Pacholczak prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Na nowoczesny oddział na miarę XXI wieku liczy przede wszystkim personel

- Na dzień dzisiejszy największym problemem pracy na SOR to pandemia. Ten SOR jaki mamy i jego plan nie sprzyja dobrej pracy. Jest bardzo dużo różnego rodzaju pomieszczeń i gabinetów gdzie odbywa się diagnostyka. Jest jeden korytarz na którym siedzą chorzy. Mamy nadzieję, że nowe rozwiązania będą sprzyjające pacjentowi, to będzie bardzo dużo - mówi Dorota Chmiel ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

Koszt budowy oddziału wynosi 100 milionów złotych. Pieniądze mają pochodzić z kasy samorządu Mazowsza.

– Długo walczyliśmy o dofinansowanie inwestycji z funduszy rządowych. Nie udało się i postanowiliśmy zbudować ten SOR sami. Dziś możemy śmiało zadeklarować, że szpital będzie miał najnowocześniejszy oddział ratunkowy w kraju. Umowa podpisana i niebawem rozpoczną się pierwsze prace- mówi Rafał Rajkowski wicemarszałek Mazowsza.

Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy ma być gotowy za dwa lata.

Źródło: Ruszyła budowa nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Józefowie