radomka

Autor: E. LECLERC MOYA Radomka Radom

Siatkówka: Pewne zwycięstwo pod złotym sufiem

2022-03-22 8:40

W ostatnim meczu rundy zasadniczej drużyna E. Leclerc Moya Radomka Radom wygrała przed własna publicznością z Volley Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

To był udany debiut nowego szkoleniowca Radomki Błażeja Krzyształowicza. Przypomnijmy zastąpił on na tym stanowisku Riccardo Marchesiego.

W pierwszym secie radomianki pewnie wygrały do 18. W dwóch kolejnych walka była już wyrównana. Drugi set zakończył się do 23 a ostatni do 25. Tym samym rundę zasadniczą radomianki zakończyły na 6 miejscu w tabeli. W pierwszej rundzie fazy play-off zagrają z ŁKS-em Commerceconem Łódź.

Cieszę się, że wygrałyśmy za 3 punkty. Nie był to mecz o miejsce w tabeli, ale był bardzo ważny dla nas, żeby w dobrych nastrojach zakończyć rundę zasadniczą . W dobrych nastrojach pojedziemy do Nysy na Puchar Polski, a następnie powalczymy w play - offach. Zagramy z ŁKS-em, nie będzie łatwo, ale mam nadzieję, że nowy trener poprowadzi nas do zwycięstwa  mówiła zaraz po meczu radomska siatkarka Aleksandra Szczepańska

W weekend Radomka jedzie do Nysy. Tam powalczy w turnieju finałowym o TAURON Puchar Polski 2022. W półfinale podopieczne Błażeja Krzyształowicza zagrają z IŁ Capital Legionovia Legionowo. W drugim półfinale zmierzy się Developres BELLA DOLINA Rzeszów z Grot Budowlani Łódź.

Źródło: Siatkówka: Pewne zwycięstwo pod złotym sufiem