Spacer pamięci radomskich bibliotekarzy

i

Autor: FB/Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

Spacer pamięci radomskich bibliotekarzy

2022-09-06 14:13

Przybliżą sylwetki pracowników i osób związanych z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomiu – mowa o spacerze pamięci radomskich bibliotekarzy. Nostalgiczny spacer odbędzie się na cmentarzu Rzymskokatolickim przy ulicy Limanowskiego.

To oni mieli wpływ na powstanie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu - jeśli chcesz poznać historie miasta i sylwetki osób, dzięki, którym powstała radomska książnica to koniecznie wybierz się na spacer pamięci radomskich bibliotekarzy.

Organizatorem spotkania jest oddział radomskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Miejska Biblioteka Publiczna. - Będziemy wspominać ludzi związanych z naszą książnicą - mówi Katarzyna Kosterna, kierownik działu promocji i książki biblioteki:

Podczas tego spaceru będziemy przypominać bibliotekarzy, którzy pracowali w Miejskiej Bibliotece Publicznej i którzy ją tworzyli oraz inne biblioteki. Są to osoby, których już nie ma z nami i zostali pochowani na cmentarzu Rzymskokatolickim w Radomiu, bo właśnie tam, na cmentarzu ten spacer będzie przebiegać.

Spacer pamięci radomskich bibliotekarzy już 10 września. Zbiórka o godzinie 12 przy bramie głównej Cmentarza Rzymskokatolickiego od strony ul. Limanowskiego. Szczegóły akcji dostępne w mediach społecznościowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.