Spada liczba pacjentów w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

2021-04-16 14:28 Wojtek Wójcikowski
Tochtermana 2
Autor: Wojciech Wójcikowski

Wreszcie dobre informacje z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Pacjentów z COVID-19​ jest mniej niż jeszcze tydzień czy dwa tygodnie temu. Problemem nadal jest jednak liczba zajętych miejsc respiratorowych. Tu zajęte są wszystkie miejsca.

Liczba osób hospitalizowanych nadal jest wysoka, ale w porównaniu do sytuacji sprzed Wielkanocy jest mniej pacjentów.

- Liczba hospitalizowanych pacjentów w porównaniu z poprzednimi tygodniami jest mniejsza. Wykazujemy do Mazowieckiego Urzędu Województwa coraz więcej wolnych miejsc tlenowych i beztlenowych. Jest piątek i weekend i ja dawno nie zgłosiłem tylu wolnych miejsc w naszym szpitalu. Problemem jest liczba miejsc respiratorowych. Wszystkie są zajęte. Wydaję się jednak, że pandemia troszeczkę wyhamowała. Ta liczba zakażonych troszeczkę spadła; mieliśmy 25 tysięcy, 18 tysięcy. Co ważne, pacjenci zgłaszają się do szpitala na początku choroby, dzięki czemu możemy im zaoferować więcej jeśli chodzi o leczenie. Przede wszystkim mówimy tu o podaniu osocza i wsparciu farmakologicznym. Wydaje nam się, że w tym momencie jesteśmy w stanie opanować rozprzestrzenianie się tej choroby. Wśród chorych wyraźnie widać coraz coraz młodszych chorych. Ten przedział wiekowy jest od 30 do 40 lat- mówi lekarz Wojciech Dworzański koordynator ds. COVID w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

W trakcie trwania pandemii zmieniły się objawy choroby.

- Na początku pandemii takimi szlagierowymi objawami była utrata węchu i zapachu. Teraz coraz więcej ludzi zgłasza się z gorączką, dusznościami i kaszlem - mówi Wojciech Dworzański.

Najmłodsza pacjentka leczona w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym miała 28 lat.

Źródło: Spada liczba pacjentów w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany