poszukiwania policja

i

Autor: źródło KWP Radom

Specjalny zespół policjantów będzie pomagal w odnalezieniu zaginionych

2021-05-18 16:21

To pierwszy tego typu zespół w kraju. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu powstał nieetatowy zespół do spraw poszukiwań osób zaginionych. W jego skład wchodzą doświadczeni policjanci - naczelnicy wydziałów pracujących w mazowieckiej komendzie.

W 2020 roku policjanci przyjęli 710 zgłoszeń zaginięć. W ponad 100 przypadkach wszczęto poszukiwania z poziomu pierwszego- oznacza to, że zdrowi i życie tych ludzi było realnie zagrożone. Aby szybciej i skutecznie prowadzić poszukiwania w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu powstał specjalny zespół, który ma się zajmować takimi sprawami. W związku z tym powstało 9 modułów, które mają określają co należy robić w przypadku konkretnych zaginięć.

- Uruchomienie poszczególnych modułów uzależnione jest od okoliczności, od tego jaka osoba zaginęła, oczywiście od ukształtowania terenu, który bierzemy pod uwagę przy poszukiwaniu takiej osoby i wtedy właśnie analizuje taką sytuację zespół i uruchamia odpowiedni sprzęt i ludzi. Chodzi tutaj o użyciu takich sprzętów jak quady, kamery termowizyjne a nawet śmigłowiec- mówi Katarzyna Kucharska rzecznik Mazowieckiej Komendy Policji w Radomiu. 

W tym roku do poszukiwań zespół był wykorzystywany 16 razy. Wszystkie poszukiwania zakończyły się powodzeniem.

Źródło: Specjalny zespół policjantów będzie pomagał w odnalezieniu zaginionych