Sytuacja w radomskich szpitalach. Są wolne miejsca dla chorych na COVID-19

2021-04-02 15:22 Wojtek Wójcikowski
łóżka szpital Radom
Autor: Wojciech Wójcikowski

Tuż przed świętami sprawdzamy sytuacje w dwóch największych szpitalach w Radomiu. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny wywiązał się z utworzenia 70 dodatkowych łóżek covidowych. Zaś szpital na Tochtermana dysponuje na dziś 30 wolnymi miejscami w szpitalu miejskim i tymczasowym.

O wolnych łóżkach w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i szpitalu tymczasowym poinformował wicewojewoda mazowiecki.

- Od wczoraj sytuacja w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym i szpitalu tymczasowym uległa poprawie. Mamy tam 30 wolnych miejsc covidowych w tej placówce. Wczoraj było ich 25, więc ta liczba się zwiększyła - mówi Artur Standowicz wicewojewoda mazowiecki.

Z kolei w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym jest więcej miejsc dla chorych na covid-19.

- W naszym szpitalu funkcjonuje łącznie 96 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 15 respiratorowych. Łóżka te funkcjonują na odcinkach covidowych w Klinicznym Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Metabolicznej (28), Klinicznym Oddziale Wewnętrznym I z Pododdziałem Reumatologii (łącznie 38), w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (4). Ponadto od listopada ubiegłego roku działa 26-łóżkowy odcinek covidowy w Oddziale Pulmonologii i Onkologii Pulmonologicznej. Dyżury kadry medycznej na najbliższy miesiąc są zapewnione - mówi Karolina Gajewska rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

W sumie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym na dziś jest 143 łóżka dla pacjentów z COVID-19, w szpitalu tymczasowym 80, tam w przygotowaniu jest kolejny oddział respiratorowy na 20 miejsc; zaś Mazowiecki Szpital Specjalistyczny dysponuje 96 łóżkami covidowymi.

Źródło: Sytuacja w radomskich szpitalach. Są wolne miejsca dla chorych na COVID-19
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany