szpital tymczasowy

i

Autor: Wojciech Wójcikowski

Szpital tymczasowy będzie zawieszony. Czy będzie tam rehabilitacja?

2021-07-07 13:39

Będzie zawieszony, ale ma być przygotowany na przyjęcie pacjentów. Od jutra szpital tymczasowy zlokalizowany w Radomskim Centrum Rehabilitacji nie będzie przyjmował pacjentów z COVID-19. To decyzja wojewody mazowieckiego. Czy zatem budynek na Narutowicza będzie stał pusty?

Zdaniem władz miasta w obliczu zmniejszenie liczby osób chorych na COVID-19 budynek powinien służyć osobom, którym pierwotnie był przeznaczony czyli pacjentom oddziału rehabilitacji.

- Wystąpiliśmy z prośbą uruchomienia w budynku rehabilitacji dziennej. W tym momencie mamy informacje, że nie ma sprzeciwu co do tego typu działań. Jest to jednak uzależnione od innych kwestii między innymi porozumienia z Totalizatorem Sportowym, który tak naprawdę zarządza ty miejscem. Chcemy, żeby ta rehabilitacja dzienna wróciła, bo w tym momencie nie mamy pomieszczeń, gdzie moglibyśmy ją realizować. Mamy jednak świadomość, że szereg osób potrzebuje tego typu wsparcia. Dodatkowo chcemy uruchomić, też rehabilitację pocovidową, która w tym czasie jest bardzo potrzebna. Rozmawiamy z wojewodą i Totalizatorem, żeby to uczynić. Jednocześnie mogę powiedzieć, że na razie rehabilitacja z ulicy Giserskiej nie będzie przenoszona, dopiero po zamknięciu szpitala na dobre - mówi Jerzy Zawodnik wiceprezydent Radomia.

Szpital tymczasowy działa w Radomiu od końca marca.

Źródło: Szpital tymczasowy będzie zawieszony. Czy będzie tam rehabilitacja?