Terytorialsi pomagają w szpitalu tymczasowym

2021-04-02 8:55 Wojciech Wójcikowski
WOT w szpitalu
Autor: fot. 6MBOT

Mają być dostępni 24 godziny na dobę i wspierać szpitalny personel. Żołnierze Wojsk obrony Terytorialnej rozpoczęli służbę w szpitalu tymczasowym w Radomiu. Do tego zadania skierowano kilkunastu mundurowych. Mają pomagać przede wszystkim podczas przyjęć do szpitala osób z COVID-19.

Decyzję o skierowaniu do szpitala żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej podjął wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Żołnierze mają za zadanie wspierać personel szpitala.

- Żołnierze zajmują się ewidencją pacjentów, pomiarem temperatury, zajmują się można powiedzieć selekcją spraw związanych z przyjęciem pacjenta do szpitala. Terytorialsi zajmują się także transportem pacjentów i transportem środków dezynfekcyjnych. Wykonujemy te zadania przez całą dobę. Zmieniają się rotacyjnie. Zabezpieczeni są w socjalistyczną odzież ochronną. Mundurowi przeszli specjalistyczne kursy między innymi opieki nad osobami leżącymi - mówi ppłk Łukasz Baranowski zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Dyrekcja szpitala jest wdzięczna za każdą okazaną pomoc.

- Wyrażamy ogromną wdzięczność za to wsparcie Wojskom Obrony Terytorialnej. Wiele badań diagnostycznych wykonywanych jest w głównym budynku szpitala, dlatego istnieje konieczność transportowania chorych i to nie jest proste zadanie dla pielęgniarek czy opiekunów medycznych. Stąd wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej jest nieocenione - mówi Andrzej Cieślik pełnomocnik ministra zdrowia w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają też w punkcie szczepień przy ul. Lekarskiej.

Źródło: Terytorialsi pomagają w szpitalu tymczasowym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany