Terytorialsi umożliwili kontakt pacjentom i ich rodzinom

2021-04-01 13:41 Wojtek Wójcikowski
łączymy na święta
Autor: Wojciech Wójcikowski

​Po raz kolejny żołnierze staną się łącznikami pomiędzy pacjentami i ich rodzinami. Dziś w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym odbyła się akcja Łączmy na święta. Po raz kolejny terytorialsi pomogą pacjentom -szczególnie starszym- skomunikować się ze swoimi rodzinami za pomocą komputera i aplikacji.

Osoby starsze, które przebywają na święta w szpitalu są pozostawione samym sobie. Od roku w lecznicach obowiązuje zakaz odwiedzin, trzeba też przestrzegać wielu obostrzeń i ograniczeń. Kontakt z rodziną często jest utrudniony, albo nie ma go wcale. Z pomocą przychodzą jednak teryorialsi, którzy już po raz drugi biorą udział w akcji Łączymy na święta.

- Żołnierze przychodzą na przeciw potrzebom chorych, zwłaszcza osobom starszym. Terytorialsi poprzez urządzenia multimedialne; komputery i odpowiednie aplikację będą mogli zapewnić kontakt pomiędzy osobami starszymi i ch rodzinami. Wiemy jak bardzo ważne w procesie dochodzenia do zdrowia jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Na pewno ta relacja i bezpośredni kontakt z najbliższymi doda otuchy tym osobom, które w tych trudnym czasie przebywają w szpitalu. Pandemia jest zjawiskiem nowym dla  społeczeństwa, więc niektórzy nie najlepiej znoszą to psychicznie. Stąd nasze zaangażowanie i akcja "Łączymy na święta". Dziś w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym pojawią się żołnierze, którzy są już zaszczepieni, będą mieć środki ochrony osobistej i będą pomagać pacjentom w łączeniu się ze swoimi rodzinami. Są to osoby wrażliwe, taktowne i po specjalnych kursach, przygotowujących do opieki nad chorymi leżącymi - mówi ppłk Łukasz Baranowski zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Akcja nie mogłaby się odbyć gdyby nie zaangażowanie personelu szpitala.

- Zainteresowanie było ogromne. Została zebrana lista chętnych osób, którzy chcieli wziąć udział w tej akcji. Ogromna tu rola doktora Wojciecha Dworzańskiego,który bardzo pomógł w koordynacji tek akcji- mówi Andrzej Cieślik pełnomocnik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Akcja "Łączymy na święta" odbyła się także przed świętami Bożego Narodzenia.

Źródło: Terytorialsi umożliwili kontakt pacjentom i ich rodzinom
Nasi Partnerzy polecają