nowy szpital pionki

i

Autor: FB powiat radomski

Trwa budowa szpitala w Pionkach

2021-07-08 15:35

Pierwszy pawilon ma być gotowy już w sierpniu, kolejne mają być gotowe w 2023. Trwa budowa szpitala w Pionkach. Dzięki temu mają się poprawić warunki pracy dla personelu i pacjentów. Jak na razie trwają prace nad nowym oddziałem chirurgicznym i ginekologicznym.

To obecnie największa inwestycja na terenie powiatu radomskiego. Budowa nowego szpitala w Pionkach to konieczność, bo obecnie oddziały znajdują się w budynkach, które nie spełniają norm. Brakuje między innymi instalacji tlenowej. W tym roku ma zakończyć się budowa i wyposażenie bloku gdzie znajdą się oddziały chirurgiczny i ginekologiczny i poradnie specjalistyczne.

- Będą nowe warunki leczenia pacjentów, będą nowe warunki dla naszego personelu – na co czekamy od ponad 20-tu lat. Dzisiaj możemy powiedzieć, że te marzenia się spełniają i w końcu będziemy mieli szpital z prawdziwego zdarzenia - mówi Bernarda Dudek dyrektor szpitala powiatowego w Pionkach.

Koszt budowy oddziału z wyposażeniem to duża kwota

- Szpital w Pionkach będzie tworzył kompleks, składający się z pięciu lub sześciu budynków i będzie miał skoncentrowaną, bogatą ofertę medyczną. Przez 20 ostatnich lat szpital był rozproszony po całym mieście, co generowało wiele kosztów i problemów. To kluczowa inwestycja powiatowa, bo zakładamy, że wybudowanie i wyposażenie szpitala będzie kosztowało około 60 milionów złotych, ale ponad 30 milionów pozyskaliśmy już z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – mówił starosta Waldemar Trelka.

Inwestycja w szpitalu w Pionkach ma się zakończyć w 2023 roku.

Źródło: Trwa budowa szpitala w Pionkach