Test Wiedzy o Radomiu 2022

i

Autor: Resursa Radom

Trwają zapisy do Wielkiego i Małego testu wiedzy o Radomiu!

2022-02-21 18:55

W tym roku po raz dziewiąty drużyny składające się z trzech osób, a także po raz pierwszy rodziny będą mogły sprawdzić poziom swojej wiedzy na temat Radomia i jego historii.

Wielki Test Wiedzy o Radomiu od 2014 r. stanowi stały i rozpoznawalny element Kazików, święta ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej. Test od początku swego istnienia ma wymiar charytatywny – zwycięska drużyna ma honor przekazać pewną kwotę na rzecz wybranej przez nas instytucji. Tak też się stanie w tym roku. Ale Wielki Test Wiedzy o Radomiu spełnia także inne, nie mniej ważne zadanie – edukację w zakresie szerokiego spektrum funkcjonowania Radomia, jego historii i dnia współczesnego. Mówi Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej

 A wszystko w atrakcyjnej formie zabawy, podczas której na równi z wiedzą liczy się odrobina szczęścia. Test składa się z czterech rund, po 10 pytań każda. Prawidłową odpowiedź na każde pytanie należy wskazać spośród czterech wariantów. Od początku w Wielkim Teście Wiedzy brały udział przede wszystkim drużyny reprezentujące różne instytucje, urzędy, stowarzyszenia, czy władze miasta - chcemy aby tak pozostało, ale zarazem w tym roku pragniemy po raz pierwszy zorganizować Mały Test Wiedzy o Radomiu. Dedykujemy go rodzinom z dziećmi i chcemy, aby w atmosferze dobrej zabawy zmierzyły się z nieco innym zakresem wiedzy o naszym mieście – tym związanym z funkcjonowaniem rodzin w mieście, atrakcji z których mogą korzystać, ale też problemów, jakie napotykają w swej codzienności. Mamy nadzieję, że ta forma zabawy na stałe wpisze się w Kaziki i radomskie rodziny podejmą wyzwanie sprawdzenia swojej wiedzy o naszym mieście w nieco innym wymiarze, niż dotychczasowa formuła Wielkiego Testu. Dla rodzin przygotowaliśmy trzy rundy po 10 pytań – każde z trzema wariantami odpowiedzi.

Zgłoszenia do obu testów Powinny  zawierać nazwę drużyny, personalia osób ją tworzących oraz telefon kontaktowy przynajmniej do jednego z członków zespołu. Drużyny chcące wziąć udział w Wielkim Teście Wiedzy o Radomiu muszą być trzyosobowe. Te pragnące zabawić się i podczas Małego Testu wiedzy o Radomiu mogą być maksymalnie czteroosobowe (mogą je tworzyć dziadkowie, rodzice i dzieci w wieku 5-18 lat). Zapisy do 25 lutego. Wielki test Wiedzy o Radomiu odbędzie się w niedzielę 6 marca o godzinie 13.00 a  Mały Test wiedzy o Radomiu o godzinie 13.00.

Źródło: Trwają zapisy do Wielkiego i Małego testu wiedzy o Radomiu!